Rejestracja

https://www.nasygnale.com.pl/images/rejestracja.jpg

401[Z]53 - SH 25 MAN TGL 12.250/Bumar-Koszalin - JRG Białogard

401[Z]53 - SH 25 MAN TGL 12.250/Bumar-Koszalin - JRG Białogard
Strona główna / MAZOWIECKIE / Warszawa / Państwowa Straż Pożarna / JRG 6 Warszawa / 306[W]63 - Scania G410/WISS - JRG 6 Warszawa

306[W]63 - Scania G410/WISS - JRG 6 Warszawa

306[W]63 - Scania G410/WISS - JRG 6 Warszawa
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip





Informacje

Komentarz: Ciężki specjalny samochód do dekontaminacji przy zagrożeniach CBRNE należący do JRG 6 Warszawa

- Marka: Scania
- Model: G410
- Silnik: Euro 6DC13
- Moc silnika: 410 KM
- Skrzynia biegów: automatyczna
- Kabina: dwuosobowa (1+1), z łóżkiem, klimatyzowana
- Napęd: 4x4
- Rozstaw osi: 5500 mm
- Rocznik: 2021/2022
- Zabudowa: WISS WAWRZASZEK Inżynieria Samochodów Specjalnych
- Materiał zabudowy: kompozyt poliestrowy
- Ilość przedziałów: 7+1 zewnętrzny pod tylną klapą
- DMC: 18000 kg
- Wymiary (długość/szerokość/wysokość): 11175 mm/2550 mm/3556 mm
- Zbiornik na wodę czystą: 300 litrów
- Zbiornik na wodę podekontaminacyjną: 400 litrów

Wyposażenie:
- Generator prądotwórczy napędzany od przystawki odbioru mocy. Moc generatora 50 kVA.
- Maszt pneumatyczny Firecco z zamontowaną kamerą PTZ Hikvision oraz czterema lampami LED o mocy 78W i o strumieniu świetlnym 8000lm każda. (2 Lampy ze światłem skupionym, dwie z rozproszonym).
- Układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji przedziałów służących do procesu dekontaminacji, dodatkowo wentylowany jest także przedział sprzętowy.
- Układ audio-wideo. 1 kamera PTZ na maszcie i 6 wewnątrz pomieszczeń do obserwacji procesów dekontaminacji. System audio umożliwia komunikację operatora z poszczególnymi pomieszczeniami pojazdu za pośrednictwem systemu SIP. Praca w trybie duplex i simplex w zależności od wybranej opcji.
- System stopni rozkładanych – wykonanych w taki sposób, aby nie był możliwy kontakt osoby skażonej z osobą po dekontaminacji. Pomieszczenie nadzoru także posiada swoje stopnie. System stopni wraz z dedykowanymi barierkami.
- Dwie windy załadowcze – boczna i tylna. Boczna do załadunku i rozładunku sprzętu w przedziale sprzętowym.
- Kabina dekontaminacyjna – zamontowana na klapie tylnej, wykonana z twardego PVC, wyposażona w system dysz, zamków i zapinek, służących do połączenia jej z brodzikiem na windzie. Kabina posiada system naciągów jak i układ jej składania. Kabina wyposażona w kamerę do podglądu strefy wokół, a także oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz włączane samoczynnie po otwarciu klapy.
- Układ rozprowadzenia tlenu do pomieszczenia rehab, wyposażony w 5 przyłączy do masek tlenowych, przełącznik butli zasilającej oraz manometr.
- Zsypy na ubrania wyposażone w zaczep na worki. Zsypy zamontowane w trzech pomieszczeniach, tak, aby przyspieszyć proces dekontaminacji. Zamykane zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.
- Składane siedziska z tworzywa, łatwe do czyszczenia.
- Markiza na boku zabudowy rozkładana elektrycznie za pomocą pilota.
- Komora rękawicowa w pomieszczeniu nadzoru służąca do dekontaminacji urządzeń pomiarowych, sprzętu wrażliwego oraz cennych przedmiotów osobistych osób dekontaminowanych. Komora posiada dwie śluzy podawcze (z zewnątrz i wewnątrz pojazdu) oraz jedną wydawczą do pomieszczenia rehab. Komora wyposażona w odciąg, układ pneumatyczny, zlew oraz system interlock do blokowania poszczególnych śluz.
- Układ wodny ze zbiornikami na wodę brudną i czystą, wyposażony w podgrzewacze wody oraz w hydrofor. Układ zasila kran w blacie w pomieszczeniu nadzoru, kabinę natryskową (deszczownica i dysze) oraz posiada przyłącza do myjki wysokociśnieniowej. Pompa przystosowana do środków wykorzystywanych w procesie dekontaminacji służącą do odpompowywania wody zarówno z wewnątrz pomieszczeń, a także z brodzika w kabinie dekontaminacyjnej.
- Drzwi w przedziałach wyposażone w przyciski otwarcia i bezpieczeństwa, wyposażone w system elektrozamków.
- Okna przezierne do pomieszczeń, które nie są wyposażone w kamery. Przezierność okien sterowana z pomieszczenia nadzoru. Po wywołaniu alarmu, osoba nadzorująca może włączyć przeźroczystość szyb i mieć wgląd na sytuację w pomieszczeniach. W stanie normalnym szyba jest matowa.
- System automatycznych łańcuchów przeciwpoślizgowych
- Szafa na odczynniki chemiczne
- Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz w systemie LED, zapewniające odpowiednią widoczność podczas przeprowadzania procesu dekontaminacji.
- Układ elektryczny wyposażony w inwerter i dodatkowe akumulatory do zapewnienia zasilania nawet po wyłączeniu generatora bądź zewnętrznego źródła zasilania. System dobrany tak, aby pracował min 4 godziny.
- Przedziały sprzętowe wyposażone w system regałów i półek do przewożenia specjalistycznego sprzętu. Przedział prawy zamykany klapą, przedział lewy żaluzją aluminiową.

Źródło: WISS
Data: 13.11.2023 10:27
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 583.7 KB
Dodał: wiechagr
Słowa kluczowe: 306[W]63 - Scania G410/WISS - JRG 6 Warszawa

NaSygnale.com.pl

Informacje

Make: samsung
Model: Galaxy S23 Ultra
Exposure time: 1/100 sec(s)
Aperture value: F/1.7
ISO speed: 20
Date created: 11.11.2023 12:30:49
Focal length: 6.3mm

Komentarze

Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia





Dziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl