Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

399[D]25 - GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1326/Bocar - OSP Czarny Bór

399[D]25 - GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1326/Bocar - OSP Czarny Bór
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/kzpt1.png
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/emermed.JPG
Strona główna / MAZOWIECKIE / Działania Ratownicze / Pożar lasu w Glebie k. Ostrołęki (24.05.2014)

Pożar lasu w Glebie k. Ostrołęki (24.05.2014)

Pożar lasu w Glebie k. Ostrołęki (24.05.2014)
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: Potężne pożary lasu szaleją w gminie Kadzidło.
Pierwszy z nich wybuchł około godz. 13.00 w lesie koło wsi Gleba, drugi godzinę później w pobliżu wsi Grale. Ogień strawił już co najmniej 30 (!) hektarów poszycia leśnego, a to dopiero wstępne szacunki. Z żywiołem walczą strażacy z całego regionu - w sumie około 100 jednostek z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego Ostrowi Mazowieckiej itd.

W Glebie i Gralach płonie ponad 30 hektarów lasu - mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak w rozmowie z onet.pl. W akcji gaśniczej biorą udział m.in. trzy samoloty. Na miejsce wciąż dojeżdżają nowe jednostki z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Chmurę dymu było widać z odległości kilkunastu kilometrów.

Węże można kupić, życia nie
- Trzeba było przyjechać tu 3 godziny temu - zaczepia naszego reportera jeden ze strażaków. - To był taki ogień, że my uciekaliśmy - mówi drżącym głosem. - Diabeł garścią zagarniał ten las - wtrąca drugi strażak. - Ktoś was nie lubi - dodaje, gdy wspominamy o drugim pożarze kilkanaście kilometrów dalej.

- Strażacy z Lipnik i Łysych rozwinęli około 200 metrów węży. Porywisty wiatr skierował jednak płomienie prosto na nich. Nie było innej możliwości jak ucieczka - opowiada strażak z powiatu ostrołęckiego. - Strażacy zostawili węże i uciekli w bezpieczne miejsce. Węże można kupić, życia nie - dodaje.

100 km od domu
Na miejsce przybyli strażacy nie tylko z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Z ogniem walczą ochotnicy z Ostrowi Mazowieckiej, Makowa Mazowieckiego. Strażacy, aby dotrzeć na miejsce pożaru, musieli pokonać nawet 100 km. W drodze są jednostki z ościennych województw.

Akcja gaśnicza, a później dogaszanie może potrwać nawet kilka dni. Z pomocą być może przyjdzie zapowiadany przez synoptyków deszcz. Ten na wchód kraju dotrze jednak dopiero w poniedziałek.

Szacuje się, że aż 95 procent pożarów wywołuje człowiek. Wyjątkowo niska wilgotność ściółki sprzyja pożarom. Już wczoraj ostrołęccy strażacy interweniowali kilkukrotnie.

Miejsce koncentracji
Po wybuchu drugiego pożaru w Gralach część jednostek walcząca z żywiołem w Glebie, musiała zmienić miejsce akcji. Strażacy tymczasowo wyznaczyli w Kadzidle miejsce koncentracji jednostek. Cały czas akcję wspomaga policja. Wiele dróg jest zablokowanych, funkcjonariusze kierują na objazdy.

Fot i opis : moja-ostroleka.pl
Data: 24.05.2014 19:35
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 434.2 KB
Dodał: Moja Ostrołęka
Słowa kluczowe: Pożar lasu w Glebie k. Ostrołęki (24.05.2014)

Ratownictwo W Obiektywie

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Dziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl
Portal NaSygnale.com.pl jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Sądzie Okręgowym.


Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach treści ,zdjęć i opisów bez zgody redakcji.