Rejestracja

http://www.nasygnale.com.pl/images/rejestracja.jpg

307[D]21 - GBA 2,5/20 Mercedes Benz Atego 1325F/Germaz - JRG 7 Wrocław*

307[D]21 - GBA 2,5/20 Mercedes Benz Atego 1325F/Germaz - JRG 7 Wrocław*
Strona główna / PODKARPACKIE / Ćwiczenia/Manewry / Ćwiczenia Jednostek Powiatu Tarnobrzeskiego ,,ZAMEK 2016" - Baranów Sandomierski / Ćwiczenia ZAMEK 2016

Ćwiczenia ZAMEK 2016

Ćwiczenia ZAMEK 2016
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip





Informacje

Komentarz: W dniu 25 kwietnia br. na terenie Baranowa Sandomierskiego (powiat tarnobrzeski) odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „ZAMEK 2016”.

Głównym założeniem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków PSP i OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych i przeciwpożarowych. Na początku ćwiczeń uczestnicy zapoznali się z terenem działań, na których przygotowane zostały dwa epizody. Pierwszy epizod przewidywał lokalne podtopienia na rzece Babulówka. W miejscu śluzy wodnej doszło do wystąpienia wody z koryta rzeki. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie zalewanego terenu oraz zatamowanie wycieku poprzez układanie wału składającego się z worków z piaskiem.

Do działań skierowane zostały trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dymitrowa Dużego, Baranowa Sandomierskiego i Siedleszczan. Strażacy przećwiczyli układanie wału od fazy napełniania worków z piaskiem po ich odpowiednie ułożenie w miejscu, gdzie dochodziło do przelewania wody. Do przewożenia worków z piaskiem wykorzystany został quada z przyczepką. Epizodem dowodził Zastępca Dowódcy JRG PSP Tarnobrzeg mł. bryg. Piotr Kędzior.

Drugi epizod ćwiczeń zakładał pożar w wieży wchodzącej w skład zamku w Baranowie Sandomierskim. Poza działaniami gaśniczymi zadaniem strażaków była ewakuacja i udzielenie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej osobie poszkodowanej, która przebywała w płonącej wieży. Dodatkowo działania polegały na obronie pozostałej części zamku oraz jego historycznego wyposażenia przed skutkami pożaru. Do powyższego epizodu zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzegu i JRG Nowa Dęba a także OSP Skopanie, OSP Wola Baranowska i OSP Durdy. Oprócz działań gaśniczych prowadzonych wewnątrz obiektu wykorzystano drabinę mechaniczną z JRG Tarnobrzeg, z której kosza ratowniczego podawany był prąd wody. Kierujący Działaniem Ratowniczym w epizodzie drugim był Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się ich podsumowanie oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Tekst: strazacki.pl
Data: 29.04.2016 17:54
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 1.2 MB
Dodał: mchfotoreporter
Słowa kluczowe: Ćwiczenia Baranów Sandomierski "Zamek 2016"

NaSygnale.com.pl

Informacje

Date created: 25.04.2016

Informacje

Make: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D5200
Exposure time: 1/200 sec(s)
Aperture value: F/7.1
ISO speed: 200
Date created: 25.04.2016 11:32:35
Focal length: 70mm

Komentarze

Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia


Poprzednie zdjęcie:
Ćwiczenia ZAMEK 2016
Następne zdjęcie:
Ćwiczenia ZAMEK 2016



Dziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl