Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

381[R]51 - SD-37 Mercedes Benz Atego 1629/Metz - JRG Tarnobrzeg

381[R]51 - SD-37 Mercedes Benz Atego 1629/Metz - JRG Tarnobrzeg
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/kzpt1.png
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/emermed.JPG
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/granicee.jpg
Strona główna / MAZOWIECKIE / Działania Ratownicze / 10.08.2013 - Wypadek na ul. Wawelskiej

10.08.2013 - Wypadek na ul. Wawelskiej

10.08.2013 - Wypadek na ul. Wawelskiej
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: Sobotnia służba w JRG 3 rozpoczęła się intensywnie już kilkanaście minut po godzinie 9 – zgłoszeniem wypadku na ulicy Wawelskiej. Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy, który lewą stroną uderzył w przydrożną latarnię. Samochodem podróżował jedynie kierowca, którym zajmowało się Pogotowie Ratunkowe. W wyniku odkształceń konstrukcji samochodu powstałych w wyniku uderzenia, kierowca nie mógł samodzielnie opuścić pojazdu. Niezbędna była interwencja strażaków.

Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoznaniu możliwości sprawnej ewakuacji kierującego z pojazdu. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że niezbędne będzie wykorzystanie sprzętu hydraulicznego do odcięcia dachu pojazdu. Po usunięciu dachu przystąpiono do wycięcia drzwi pasażera z prawej strony pojazdu, a następnie wycięcia fotela – wszystkie te czynności były niezbędne do jak najbezpieczniejszego wydobycia poszkodowanego z pojazdu oraz spowodowane były faktem przemieszczenia się konstrukcji auta w wyniku uderzenia, a w następstwie przemieszczeniem poszkodowanego z fotelem do prawej strony samochodu. Po wykonaniu wszystkich czynności, przystąpiono do ewakuacji poszkodowanego na nosze typu deska. Następnie poszkodowany został przetransportowany do Szpitala przez obecny na miejscu Zespół Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie działań trwała ciągła współpraca i wymiana informacji Kierującego Działaniem Ratowniczym z Lekarzem Pogotowia Ratunkowego pod względem sposobu i czasu trwania czynności strażaków, a także stanu poszkodowanego.
Fot.: Komenda Miejska PSP m. st. w Warszawy
Data: 29.08.2013 09:01
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 61.8 KB
Dodał: KM PSP WARSZAWA
Słowa kluczowe: warszawa

Ratownictwo W Obiektywie

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Dziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl
Portal NaSygnale.com.pl jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Sądzie Okręgowym.


Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach treści ,zdjęć i opisów bez zgody redakcji.