Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

541[S]43 - SLRt Iveco Daily/PS Szczęśniak - JRG Piekary Śląskie

541[S]43 - SLRt Iveco Daily/PS Szczęśniak - JRG Piekary Śląskie
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/kzpt1.png
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/emermed.JPG
Strona główna / LUBELSKIE / Chełm / Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka / Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Chełmie

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Chełmie

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Chełmie
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Chełmie

Czwartkowe Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka wyznaczono w Chełmie. Okazją był jubileusz 122-lecia miejscowej straży pożarnej. Uroczystość została przypieczętowana nadaniem miejscowej Komendzie Miejskiej PSP sztandaru.

Pierwsza wzmianka o ochronie przeciwpożarowej w Chełmie pochodzi jeszcze z 1620 r. Wtedy to miejscowy magistrat wydał zarządzenie w sprawie zapobiegania klęsce pożaru. Nakazano w nim naprawienie i pomalowanie kominów, zaopatrzenie domostw w bosaki, drabiny i inny sprzęt niezbędny do gaszenia ognia. Wszystko to pod groźbą kary 14 grzywien.

Pierwszą próbę powołania straży pożarnej z prawdziwego zdarzenia władze miasta podjęły w 1891 r. W tym celu przygotowano projekt statutu Chołmskoj Gorodskoj Pożarnoj Komandy. Dokument ten po długiej procedurze ostatecznie został zaakceptowany przez Zarząd Gubernialny 9 lutego 1893 r. W ten sposób zostały stworzone prawne podstawy do funkcjonowania w Chełmie straży pożarnej.

Strażackie święto rozpoczęło się wczoraj w południe mszą świętą w Kościele Rozesłania św. Apostołów. Ze świątyni jej uczestnicy z orkiestrą, kompaniami honorowymi straży pożarnej, policji i Straży Granicznej oraz pocztami sztandarowymi na czele przedefilowali na pl. Łuczkowskiego. Tam po przeglądzie pododdziałów i oficjalnych wystąpieniach została odczytana historia chełmskiej straży pożarnej.

– Uczestniczymy w tej uroczystości w poczuciu dobrze pełnionego obowiązku – powiedział gen. Tadeusz Milewski, komendant wojewódzki PSP w Lublinie, dodając, że lubelscy strażacy przez lata przede wszystkim udowodnili, że potrafią spieszyć ludziom z pomocą.

Podczas wczorajszego święta strażakom zostały wręczone odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość na pl. Łuczkowskiego zakończyła defilada pododdziałów

Tekst : http://www.dziennikwschodni.pl
Data: 18.05.2015 16:28
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 1.3 MB
Dodał: jakub
Słowa kluczowe: Fotografia Ratownicza Jakub Kursa

Ratownictwo W Obiektywie

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia

Dziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl