Rejestracja

http://www.ratownictwo112.com.pl/images/rejestracja.jpg

Konkurs: "W akcji

Konkurs: "W akcji
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/kzpt1.png
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/mmt.png
http://www.ratownictwo112.com.pl/images/emermed.JPG
Strona główna / DZIAŁANIA RATOWNICZE / Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg / Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg

Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg

Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg
Lightbox
Post Card
Download
Download Zip

Image Details

Komentarz: Międzywojewódzkie ćwiczenia ratownicze „EDEN 2015”o odbyły się nad Jeziorem Tarnobrzeskim i na terenie Zakładów Chemicznych Siarkopol.

Działania te miały za zadanie sprawdzenie jak współdziałają jednostki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z innymi podmiotami w razie zagrożenia z udziałem niebezpiecznych substancji chemicznych, biologicznych i radiologicznych a także na wypadek wystąpienia katastrofalnych zjawisk atmosferycznych wymagających realizacji specjalistycznego ratownictwa chemiczno–ekologicznego, poszukiwawczo-ratowniczego, wodnego oraz wysokościowego.

W ćwiczeniach udział wzięło ponad 100 strażaków ze specjalistycznych grup ratowniczych z województw: podkarpackiego, mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Ogólny scenariusz ćwiczeń:

W porze nocnej do Dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie oraz Dyżurnego Stanowiska Kierowania Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie wpływa informacja z IMGW o pogarszających się warunkach pogodowych i możliwości wystąpienia na terenie województwa podkarpackiego przez okres kilku najbliższych dni silnych i porywistych wiatrów wraz z obfitymi opadami deszczu (ilość opadów przekraczająca 300mm/m2 w ciągu 8 godzin).

W wyniku silnych wiatrów i wyładowań atmosferycznych dochodzi do wybuchu instalacji gazowej a w konsekwencji do uszkodzenia i zawalenia się części konstrukcji w kompleksie budynków przemysłowych na terenie Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Sp. z o.o. w Tarnobrzegu. Kilka osób wskutek odniesionych obrażeń ponosi śmierć, kilkunastu poszkodowanych pozostaje uwięzionych pod gruzami i wymaga natychmiastowej ewakuacji oraz udzielenia pomocy medycznej. Z uwagi na awarię sieci teleinformatycznej informacja o zdarzeniu z opóźnieniem dociera do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Do Dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wpływa informacja od Dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie o prawdopodobnym przeprowadzeniu przez nieznanych sprawców na terenie Zakładów Chemicznych „Siarkopol” Sp. z o.o. w Tarnobrzegu działań sabotażowych z użyciem materiałów wybuchowych z czynnikiem promieniotwórczym (informacja pochodząca z działań operacyjnych służb policji).

Powyższa informacja zostaje przekazana do Stanowiska Kierowania Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z poleceniem podjęcia działań przygotowawczych na ewentualny rozwój wydarzeń. Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego PSP dokonana zostaje analiza zagrożeń oraz przygotowany plan postępowania.

W związku z powyższą informacją oraz z zaistniałą sytuacją pogodową i zdarzeniem na terenie Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu na szczeblu Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie podjęte zostają następujące działania:

1) przekazanie informacji do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu z jednoczesnym poleceniem rozpoznania sytuacji na terenie zakładu w ścisłym współdziałaniu z jednostkami Policji oraz wskazanie rekomendacji na utworzenie sztabu i bazy operacji;

2) przekazanie informacji do KCKRiOL;

3) działania przygotowawcze do powołania sztabu akcji ratowniczej, którego zadaniem będzie koordynacja ewentualnych działań ratowniczych w bezpośredniej lokalizacji Zakładu „Siarkopol”;

4) postawienie w stan gotowości do natychmiastowego wyjazdu specjalistycznych grup ratowniczych z terenu woj. podkarpackiego;

5) wystąpienie z prośbą do KCKRiOL o zadysponowanie dodatkowych sił i środków wchodzących w skład COO, niezbędnych do podjęcia ewentualnych działań ratowniczych.

foto: Arkadiusz Wydro
Opis: nadwisla24.pl
Data: 17.04.2015 19:52
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 890.8 KB
Dodał: AWRepo
Słowa kluczowe: Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg

Ratownictwo W Obiektywie

Discussion

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęcia


Poprzednie zdjęcie:
Ćwiczenia EDEN 2015 - Tarnobrzeg
Następne zdjęcie:
Ćwiczenia EDEN 2015 - TarnobrzegDziękujemy że jesteście z nami

NaSygnale.com.pl
Portal NaSygnale.com.pl jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Sądzie Okręgowym.


Fotografie zamieszczone na naszym portalu są własnością ich autorów i są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach treści ,zdjęć i opisów bez zgody redakcji.